Labioplasti Nedir?

Labioplasti operasyonları son zamanlarda tercih edilen cinsel estetik operasyonlarından biridir. Özellikle son zamanlarda labioplasti çok fazla yapılmaya başlamıştır. Avrupa ve ABD istatistiklerine bakıldığında genital estetik ameliyatları içerisinde en çok tercih edileni labioplasti oluyor.

Labioplasti Nasıl Yapılır?

Labioplasti çoğunlukla doğuştan meydana gelen ya da ergenlik döneminde genişleyen, uzayan, düzensizleşen, sarkan, kararan iç dudakların küçültülmesi ve estetik olarak düzeltilmesi şeklinde yapılır. Labial asimetri ismi verilen ve dudaklardan bir kısmının uzun ya da farklı olması nedeni ile de Labioplasti yapılabilir. Labioplasti modern jinekolojik estetik operasyonlarından biridir. ABD ve Avrupa ülkelerinde özel merkezler tarafından bu estetik operasyonları sıklıkla gerçekleştirilir. Labioplasti operasyonları her yıl çok daha sık yapılmaya başlamıştır.

Labioplasti Anlamı Nedir?

Labium isimli genital dudaklara estetik bir görünüm vermek amacıyla labioplasti yapılır. İç dudakların kısaltılması, küçültülmesi, estetik dikişler ile daha düzgün görünümünün sağlanması labio minora estetiği şeklinde isimlendirilir. Labium Latincede dudak anlamına gelir. Dış genital kısmın orta bölümü  dudak yapısına benzetilir. Labia çoğul olarak dudaklar anlamına gelir. Plastik estetik ameliyatlar için kullanılır. Labioplasti iç genital dudaklara gerçekleştirilen estetik ameliyatlar için kullanılan bir terimdir. Dudak estetiği anlamını taşır.

İç dudak ve Dış Dudak Nerede Bulunur?

Dış genital bölgede iç kısımda bulunan dudaklar labium minus yani iç dudak ismini alır. Dışta bulunan ve üzeri hafif tümsek şeklinde kabarık olan dudaklar labium majus yani dış dudak olarak isimlendirilir. İç dudaklar tüysüz yapıdadır. Dış dudaklarda ise genital tüyler bulunur.

Kadın Dış Genital Sistemi Yapıları

Kadınlarda dış genitel organın iç kısmında mons pubis bulunur. Yani pubis tümsekçiği olarak isimlendirilir. Labium majus büyük dudak anlamına gelir. Labium minus ise küçük dudak demektir. Bunun yanında klitoris ile vestibulum bulunur. Mons pubis pubik kemik üzerinde bulunur. Yağlı bir yapıdır. Üzerinde de tüyler vardır. Labia majörün iç kısmı tüysüz ve pembe görünümdedir. İç dudakların ise uyarılabilme özelliği vardır. Klitoris labia minörlerin üst birleşme yerinde bulunur. 3 kısımdan meydana gelir. Kadınların erojen yani haz organı olarak bilinir. Erkeklerde penis karşılığı kadınlarda klitoris olarak isimlendirilir.

İç Dudak Sarkması Durumu

Genital bölgede bulunan iç dudaklarda sarkma olması genişlemesi ya da uzaması labial hipertrofi olarak isimlendirilir. Genital dudak kısımlarının normalden daha büyük olması, kabarık ya da sarkık bir görünüme sahip olması anlamına gelir.

Labioplasti Neden Yapılır?

Labioplasti genellikle iç dudakların dış dudaklardan dışarı çıkması durumlarında yapılır. Bu derece sarkma olması durumlarında Labioplasti gerçekleştirilebilir. Bunun yanında bir dudağın diğerin farklı olması gibi simetri problemlerinde de bu işlem yapılabilir. Farklı merkezlerde bu operasyonları gerçekleştirip sonuçtan memnun kalmayan kişiler için revizyon amaçlı da labioplasti yapılabilir. İç dudakların kenar kısımlarında renk koyulaşması olması nedeniyle de bu işlem yapılabilir.

İç dudakların kırışık, sarkık, koyu renkli ya da asimetrik olması halinde kişiler estetik kaygılar yaşayabilir. Bunun yanında işlevsel birtakım problemler de meydana gelebilir. Labioplasti ameliyatı estetik, kozmetik, psikolojik, seksüel, hijyenik, fonksiyonel amaçlarla gerçekleştirilebilir.

Dudak Sarkmasının Yol Açtığı Sorunlar Nelerdir?

Kişilerde utanma ve özgüven kaybı gibi durumların meydana gelmesi, vajinal enfeksiyon durumlarının yaşanması, tahriş durumları, dar pantolon giyerken sürtünme sorunları yaşanması, cinsel ilişkide ağrı yaşanması, menstruasyon döneminde çeşitli hijyen problemlerinin yaşanması, tayt gibi dar kıyafetler giyildiği zaman genital bölgenin dışarıdan belli olması, Yürüme, oturma ve bisiklete binme gibi durumlarda kişilerin kendilerini rahatsız hissetmesi gibi durumlar yaşanabilir.

Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için Labioplasti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Labioplasti Ameliyatı İzmir

Genital bölge kadınların hayatında estetik açıdan büyük önem taşır. Kadınların genital bölge estetik operasyonu yaptırabileceği 5 bölüm bulunur. Bu bölümler sırasıyla vagen, labium majus (büyük dudaklar), labium minus (küçük dudaklar), kızlık zarı (hymen) ve mons pubis (dudakların tepe kısmı) şeklindedir.

Labioplasti, kadın cinsel organının iç dudağının sarkması durumunda gerçekleştirilen genital bölge estetik ameliyatına verilen isimdir. İç dudak genital bölgenin iç kısmında yer alır ve göze çarpmaz ancak üst dudağın açılmasına sebep olduğundan kıyafet giyildiğinde dahi dışarıdan bakıldığında bir kabarıklık göze çarpar. Bu durum kötü görüntüye sebep olmaktadır ve bu nedenle labioplasti ameliyatı yapılır. Labioplasti ameliyatı yaklaşık 30 dakika (yarım saat) içerinde gerçekleştirilir ve herhangi bir ağrı sızı yapmaz.

Labioplasti Genital Bölge Ameliyatı Nerelerde Yaptırılır?

Labioplasti, iç dudağın sarkmasıyla kötü görüntü oluşan durumlarda gerçekleştirilen estetik ameliyatıdır. Bu genital bölge estetik ameliyatı yaklaşık 30 dakika içerinde gerçekleştirilir. Labioplasti bazı durumlarda isteğe bağlı yaptırılır iken bazı durumlarda ise zorunlu olarak yaptırılır.

İsteğe bağlı durumlar genital bölgenin estetik açısından kötü görünmesi, kıyafetlerden belli olması gibi durumlarda yapılır. İç dudaklar, dış dudakların içerisinde koruması gibidirler bu nedenle sarkması durumunda dış dudaklar korunmasız kalır ve enfeksiyona açık hale gelir. Bu nedenle zorunlu labioplasti ameliyatı yapılır. Herhangi bir hata yapılması durumunda his kaybı meydana gelecek kadar önemli bir ameliyattır ve çok dikkatli bir şekilde gerçekleştirilir.

Labioplasti yaptırmak isteyen kadınlar özel hastanelerden yararlanırlar çünkü devlet hastaneleri herhangi bir estetik ameliyatı gerçekleştirmez. Özel hastaneler estetik ameliyatlarını hijyenik ve güvenli bir şekilde yapmaktadırlar.

İzmir tıp merkezleri hijyen açısından çok iyidir ve genellikle labioplasti yaptıracak olan kadınların tercihi İzmir tıp merkezleri ya da İzmir hastaneleridir.

Labioplasti Genital Bölge Ameliyatı Fiyatları

Labioplasti genital bölge ameliyatı kısa süren bir işlemdir ancak çok dikkat edilmesi gerekir. Labioplasti ameliyatınızı alanında uzman kişilere yaptırmanız durumunda sorun yaşamanız mümkün değildir. Labioplasti genital bölge ameliyatı fiyatları hakkında en güncel ve en net bilgiye internet üzerinden ulaşmanız zordur. Kadınların, labioplasti genital bölge ameliyatını yaptıracakları hastaneyle ya da kadın doğum doktoruyla iletişime geçerek fiyat aralığı istemeleri gerekir. Aksi takdirde internet üzerinden yapılan araştırmalarda yanlış bilgilere ulaşılabiliyor. Kadın doğum doktoru ile ya da ameliyatın gerçekleştirileceği hastane ile iletişime geçilmesi durumunda güncel fiyatlara erişilir.

Genital Estetik Fiyatları İzmir

Genital bölge erkek açısından da kadın açısından da çok önemlidir. Genital bölgenin görünüş açısından kötü durumda olması kadının da erkeğin de psikolojisini olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle genital bölge estetiği yaptırılır. Kadınların genital bölge estetiği yaptırmak istediği yerler 5 bölümden oluşur. Bu bölgeler sırasıyla vagen, labium majus (büyük dudaklar), labium minus (küçük dudaklar), kızlık zarı (hymen) ve mons pubis (dudakların tepe kısmı) şeklindedir.  Bu bölgelerin estetik açısından güzel görünmemesi durumunda genitan bölge estetik ameliyatı gerçekleştirir. Genital bölge estetik ameliyatının herhangi bir yan etkisi yoktur aksine psikolojik açıdan iyi hissetmenizi, birlikteliğiniz esnasında utanç duymamanızı, özgüvenli olmanızı sağlar.

Genital Estetik Yaptırılan Yerler

Genital estetik yaptırmak isteyen kadınlar estetiklerini özel hastanelerde yaptırırlar çünkü devlet hastanelerinde genital estetik yaptırmak mümkün değildir. Özel hastanelerde genital estetik kısa ve güvenli bir şekilde yaptırılır. Genital estetik yaptırmak isteyen kadınlar Türkiye’de bulunan her hastanede genital estetiklerini gerçekleştirebilirler ancak kadınların öncelikli tercihi İzmir’de bulunan hastaneler ya da İzmir özel tıp merkezleridir. İzmir tıp merkezleri hem hijyenik hem de güvenlidir. Genital bölge estetik ameliyatında hijyen çok önemlidir çünkü enfeksiyon kapma durumunda çocuğunuz dahi olmayabilir bu nedenle İzmir tıp merkezleri hijyene çok dikkat eder.  İzmir’de bulunan devlet hastanelerinde de genital bölge estetik ameliyatı yapılmaz. Devlet hastaneleri estetik ameliyatı kabul etmez. Genital estetik yaptırmak isteyen kadınların çoğu İzmir Hastanelerini ya da İzmit tıp merkezlerini tercih ediyor.

Genital Estetik Fiyatları

Genital estetik yaptırmak psikolojinizi olumlu yönde etkiler. Genital estetiğin genital bölgenize herhangi bir zararı yoktur, sadece genital bölgenizin dış görünüşünü değiştirir. Genital estetik ameliyatları devlet hastaneleri hariç her hastane ya da tıp merkezinde yapılabilir. Kadınlar genital bölge estetik ameliyatlarını genellikle İzmir’de gerçekleştirmek isterler çünkü İzmir’in hastaneleri ya da tıp merkezleri hem gizliliğe hem de hijyene büyük önem gösterir. Genital bölge estetik ameliyatları fiyatları yaptıracağınız bölgeye, uzman kadın doğum doktorunuza ve gideceğiniz hastaneye göre değişiklik gösterir. Genital bölge estetik ameliyatının en net ve en güncel fiyat aralığını doktorunuzdan ya da gidecek olduğunuz hastaneden öğrenmeniz mümkündür.

Kızlık Zarı Dikimi İzmir Karşıyaka

Kızlık Zarı Dikimi İzmir Karşıyaka

Kızlık zarı vajinanın sağlıklı bir şekilde korunmasını sağlamaktadır. Bu yapı sayesinde vajinanın gelişimi daha iyi bir şekilde olmaktadır. Buna rağmen genel olarak doğu toplumlarında bir namus meselesi olarak görülmektedir. Bu durumdan dolayı kızlık zarı yırtılmış olan kadınlar büyük bir stres yaşamaktadır. Bunun nedeni de erkeklerin bu zarı kadınların namusu veya saflığı gözüyle baktıkları için olmaktadır. Bundan dolayı kadınlar kızlık zarı dikimi için araştırma yapmaktadır. Onarımı operasyonun çeşidine veya süresine göre değişiklik gösterilmektedir. Bu operasyon uzman doktorlar tarafından gerçekleşebilmektedir.

Kızlık Zarı Yapısı Nasıldır ve Nerede Bulunmaktadır?

Kızlık zarının tıp dilindeki adı Hymen olarak geçmektedir. Hymen genel olarak vajinanın giriş kısmında, vajinanın 1-1,5 cm gerisinde bulunmaktadır. Her ne kadar bu yapı ilkel toplumlardan beri kadının namusunu oluştursa da esasen kadınların sağlıklı bir vajinaya sahip olmasını sağlamaktadır.
Hymenin yapısı kadından kadına farklılık göstermektedir. Bu yapı genellikle mukozal bir yapıdan oluşmaktadır. Bu yapının orta kısmı deliktir. Bu delikten âdet kanamasının atılması sağlanmaktadır. Bu deliğin yapısı da zarının çeşidine göre değişiklik gösterebilmektedir.

kızlık zarı dikimi izmir

Kızlık zarı çeşitleri şöyledir:

  • Anüler Hymen
  • İmperfone Hymen
  • Septalı Hymen
  • Kribriform Hymen
  • Ksentrik Hymen
Kızlık zarı dikimi İzmir’de yaptırmak isteyenler telefon numaralarımızı veya Whatsapp danışma hattını arayarak bilgi alabilmektedir.

Esnek Kızlık Zarı Nasıl Olur?

Kadınlarda kimi zaman kızlık zarı kolay bir şekilde yırtılabilmektedir. Bunun yanında esnek de olabilmektedir. Esnek kızlık zarı kimi zaman cinsel ilişki esnasında yırtılmamaktadır. Bu zara yeterli baskı olmamasından dolayı cinsel ilişkide yırtılma veya kanama gerçekleşmemektedir. Bu tür kızlık zarları genellikle doğum esnasında yırtılabilmektedir. Kızlık zarı dikiminin gerçekleşmesi için öncelikle bu yapıda bir kızlık zarı olup olmadığına ve yırtılmadığına bakılmalıdır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Olur?

Kızlık zarı onarımı kalıcı ya da geçici bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bu operasyon genellikle flep yöntemi ile yapılmaktadır. Flep yönteminde vajinanın arka kısmından alınan doku ön kısma eklenmektedir. Ameliyat sonrasında kimi zaman vajinal daraltma ameliyatı da yapılabilmektedir. Bu operasyon ile birlikte vajina sanki daha önce cinsel ilişkiye girmemiş bir gibi olabilmektedir. Kalıcı kızlık zarı dikimi İzmir, yöntemleri için siz de iletişim adresinde yer alan telefonlardan veya Whatsapp danışma hattından bilgi alabilirsiniz.

İzmir Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı 2023

İzmir Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı 2019

Kızlık zarı kadınların vajinasını koruyan ve belli bir yaşa kadar dış etkenlerden koruyan bir yapıdır. Bu yapı sayesinde kadınlar sağlıklı bir cinsel hayata hazırlanmaktadır. Bu yapı her ne kadar böyle bir duruma sahip olsa da kimi toplumlar tarafından kadınların namusuyla ilişkilendirilmiştir. Bu durum ne kadar süre içerisinde gerçekleşmektedir bilinmemektedir fakat toplumumuzdaki kadınlar da bunu dert ederek kızlık zarı dikimini merak etmektedir. Kızlık zarı dikimi fiyatı genel olarak ameliyat türüne, anesteziye ve doktorun bu alandaki uzmanlığına göre değişebilmektedir. Bu fiyatlar yıldan yıla da farklılık gösterebilmektedir.

Kızlık Zarı Nedir, Ne İşe Yarar ve Nerede Bulunur?

Kızlık zarı vajina girişinin içine doğru, vajinanın 1-1,5 santim kimi zaman 2 santim ise dışında bulunmaktadır. Bu yapı mukozal bir yapıdan oluşmakta olup oldukça incedir. Bu yapı kadınların vajinasının sağlıklı bir şekilde korunmasını sağlamaktadır. Kızlık zarının tıptaki adı Hymen olarak geçmektedir. Bu parça cinsel ilişki, mastürbasyon gibi nedenlerden zarar görebilmektedir. Bu zarar kimi zaman koşarken, bisiklet sürerken, tampon kullanırken, zıplarken veya düşüldüğünde de olabilmektedir.

Kızlık zarının yapısın ortasında bir delik bulunmaktadır. Bu delik âdet döneminde dışarı atılan kanın bu bölgeden rahat bir şekilde geçmesini sağlamaktadır. Bu deliğin yapısına göre kızlık zarının türleri bulunmaktadır. Bu türler şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Anüler Hymen
  • İmperfone Hymen
  • Septalı Hymen
  • Kribriform Hymen
  • Ksentrik Hymen

Kızlık Zarı Dikimi Neden Yapılır?

Kızlık zarı çoğu toplumda olduğu gibi toplumumuzda da kadınlar için önemli olmaktadır. Bunun için kadınlar kızlık zarları yırtıldığında bunu diktirme yoluna gitmektedir. Kızlık zarını diktirmenin asıl amacı da kadınların psikolojik olarak bir rahatlık istemesinden kaynaklanmaktadır. Bu işlemden sonra kadınlar daha rahat bir şekilde hayatlarına devam etmektedir. Kızlık zarının dikim işleminden sonra yapılacak olan ilk cinsel ilişkide kanama gerçekleşmektedir. Uzman bir doktorun yaptığı operasyonla bu zar sanki hiç bozulmamış gibi durabilmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Ücretleri

İzmir kızlık zarı dikimi fiyatı 2022 merak eden kişiler büyük bir araştırma yapmaktadır. Bu işlemin sonucunda farklı fiyat tabloları belirtilebilmektedir. Kimi zaman kızlık zarı dikimiyle beraber vajina daraltma operasyonu da gerçekleştirilebilmektedir. Bu operasyonda uygulanacak anestezi, işlemin türü ve doktorun alanında ne kadar uzman olduğu gibi etkenler fiyatları etkilemektedir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı 2022 hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgi almak için siz de telefon numaralarımızdan veya Whatsapp iletişim hattından bize ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz.

Vajinal Daraltma Ameliyatı Fiyatları

Vajina Daraltma

Vajina bölgesinde genişleme sadece kadınlarda değil, aynı zamanda cinsel ilişkiye girecekleri partnerleri için de sorun oluşturmaktadır. Cinsel ilişkinin kalitesinin düşmesine sebep olan vajinanın gevşemesi, estetik ameliyat ile düzeltilebilir. Vücut özelliklerine bağlı olarak vajina genişlenmesi yaşanabileceği gibi, doğum sonrasında ya da aşırı kilo alıp verme durumlarında oluşabilir. Aynı zamanda çok fazla cinsel ilişkiye girilmesi durumunda da vajina gevşeyebilir ve sarkma sonucunda genişleme yaşanabilir.

Fakat bu tür problemle karşılaştığınız zaman üzülmenize gerek yok. Çünkü vajina daraltma ameliyatı ile eski vajina görüntünüze yeniden kavuşabilirsiniz. Vajina daraltma estetik ameliyatının temel amacı yaş, doğum gibi etkenler kaynaklanan gevşemeleri düzeltmek ve cinsel ilişki sırasında alınan hazzın tekrardan düzeltilmesi için cerrahi işlem yapmaktır. İsteğe göre ameliyatsız vajina daraltma işlemi de yapılabilir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Bu ameliyat menstruasyon kanamasının bittiği dönemde ya da 10 gün kaldığı zaman yapılabilir. Operasyon sonrasında kanamaların adet kanaması ile karışmaması nedeniyle bu dönem tercih edilmektedir. Vitamin ve aspirin kullanımının da 1 hafta öncesinde durdurulması gereklidir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Sırasında Uygulanan İşlemler

Vajina estetik ameliyatları içerisinde kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmekte olan vajina daraltma sırasında vajinal kanal önden arkaya doğru daraltılır ve kas dokusu çıkarılarak genital bölge daha sıkı bir hale getirilir. Vajina estetik ameliyat yaptıracağınız zaman önemli olan sadece iç hacmin azaltılması değil, aynı zamanda kas yapılarını tekrardan bir araya getirerek ilk haline getirilmesidir. Bu tür ameliyat yaptıran bazı kadınlarda iç bölgede sürtünme için imkan tanıyan ve haz almasını sağlayan ruganın silinmesidir. Cinsel ilişki sırasında sürünmenin azalması ilişkinin kalitesini düşürmektedir. Fakat ameliyat ile bu sorunu da rahatlıkla düzeltmek mümkündür.

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları

Genital daraltma işlemi kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle de fiyatlar açısından da farklılıklar oluşabilir. Ameliyat sırasında kullanılacak ek uygulamalara göre ücret değişiklik gösterebilir. İstanbul üzerinde fiyatlar oldukça yüksek olmaktadır. Fakat diğer ilçelerimizde bu hizmetlerden daha uygun fiyatlarla faydalanabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken en önemli konu ucuz fiyatla kalitesiz bir estetik ameliyat yaptırmamanızdır. Aksi halde olumsuz yönde etkilerle karşılaşabilirsiniz. Vajinal daraltma ameliyatı için fiyatlarının tam olarak öğrenmeniz için muayeneye gitmeniz gereklidir. Çünkü her bir kadının genital yapısı farklı olduğu için ameliyat sırasında ekstra uygulamalara ihtiyaç duyulabilir. Tabii ki ekstra uygulamaların yapılması ücret artması konusunda da etki edecektir.

 

Vajinal Beyazlatma İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vajinal Beyazlatma

Cildin içerisin bulunan melanosit hücrelerinin salgılamış olduğu melanin pigmenti ten renginin koyulaşmasına sebep olmaktadır. Bayanlarda yaş ilerledikçe vajina bölgesinde renk koyulaşması olayı sıklıkla görülmektedir.

Peki Genital Bölgenin Rengi Neden Kararır?

Bayanların birçoğu gebelik dönemlerinde östrojen artması sebebiyle genital bölgelerinde rengin koyulaşmasından şikayetçi olmaktadır. Gebeliğin ardından oluşan bu karartılar kalıcı olabilir. Bunun dışında genital bölgenin sıklıkla tıraş olunması ve uygulanan krem ve pudra tarzı şeylerde renk koyulaşmasına neden olabilir. Sık ve dar pantolon, aynı zamanda sentetik kumaşlı iç çamaşırları da kararmalara sebep olabilir. Fakat üzülmeniz gerek yok. Çünkü vajina beyazlatma ile eski beyaz görünüme yeniden sahip olabilirsiniz.

Genital Bölge Beyazlatmanın Yan Etkileri Nelerdir?

Bazı satış yerlerinde kararmalarını yok etmek adı altında kozmetik ürünler satışa sunulmaktadır. Fakat şunu bilmek gerekir ki renk koyulaşması özel bölgede yaşandığı için kullanacağınız kimyasal içeriğe sahip ürünlerin vajina bölgesine olumsuz etkileri olabilir. Eğer genital bölgenizde kararma yaşandıysa lazer vasıtası ile giderilebilir. Vajina bölgesi için kullanılan lazer ışınları ciltte kalıcı bir beyazlatma oluşturur. Işınlar cilt yüzeyinden tahmini olarak 3-4 mm kadar ilerleyebilir. Bu işlemeler sonrasında hiçbir türlü cinsel isteğe azlık veya adet düzensizliği yaşanmaz. Yumurtalık, tüpler ve rahim ağzına herhangi bir yan etki yapmaz. Vajina beyazlatma ameliyatı yaptırarak da beyaz ten renkli bir genital bölgeye sahip olabilirsiniz.

Vajinal Beyazlatma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Genital bölgenizi beyazlatmak istiyorsanız lazer ışınları yardımı ile melanosit hücrelerinin parçalanması gerekir ve sonrasında genital beyazlanma sağlanır. Bu işlem sonrasında ilk günlerde ödem, hafif kızarıklık ve şişme gibi şeyler karşılaşabilirsiniz. Zaman geçtikçe lazerin uygulandığı bölgelerde ilk defalar koyulaşma başlar ve ölü cilt hücreleri döküldükten sonra yeni beyaz cilt onun yerini alır. Vajinal beyazlatma işlemi sonrasında artık cildiniz yenilenmiş olacak. Bu şekilde daha parlak ve dolgun bir görünüme sahip olacaktır.

İşlem zamanım uygulanan lazer ışığı sayesinde cildin üst kısmında yer alan “epidermis” tabakası soyulmaya başlar ve yeni parlak bir cilt çıkmaya başlar. Lazer yardımı ile sadece genital bölge değil diğer bölgelerde de beyazlatma işlemleri uygulanabilir. Eğer isterseniz iç ve dış dudaklarda, anal bölgesinde, vajina girişi bölgesinde ya da genital bölgenin tüm her yeri beyazlatılabilir. Fakat unutmamanız gereken en önemli konu kaliteli bir yerde bu uygulamanı yaptırmanızdır. Aksi takdirde beyazlatma işlemi etkili olmayabilir.

Vajinal Beyazlatma İşleminde Yaş Sınırı

Vajina Beyazlatma Ameliyatı

Kadınların neredeyse en büyük problemi olan vajina bölgesinde oluşmakta olan kararmaların en önemli çözümü vajina beyazlatma işlemi olarak bilinir. Öncesinde pek önem taşıyan bir olay olarak görülmez ancak sonrasında iyice karardığı için birçok kişinin bu kararmalar yüzden psikolojisi bozulmuştur. Kendini önceki hali ile kıyaslayarak ruhsal çöküntüye bile giren kadınlar mevcuttur. Kararmaların yok olması için kozmetik ürünler satılmaktadır. Fakat bu kozmetik ürünler kararan bölgeyi daha da kötü duruma getirebilir. Vajinal beyazlatmanın yaş sınırı ise 18 yaş ve 18 yaşını geçip reşit olan her kadının yaptırabileceği bir operasyondur.

Vajinal Bölge Beyazlatma Tekniği

Cinsel hayatı aşırı olumsuz şekilde etkileyen bu kararmalar estetik görünümü bozmaktadır. Kadınlar erkeklerin cinsel hayatta görünüme çok önem verdiğini bilirler bu yüzden kararan bölgenin görünmesini istemezler. Psikolojik ve fiziki problemleri meydana çıkarır. Kişinin kendine olan güvenine hasar verir, cinsellikten tat almasını önler. Bu yüzden en iyi olan yöntem vajina beyazlatma yöntemidir. Bu yöntem hem vajinadaki büyük dudaklara hem de küçük dudaklara uygulandığı bilinir. 18 yaşını geçmiş kişilerin yaptırabildiği vajinayı beyazlatma işleminde genital bölgeyi beyazlatma, renk ağartma, renk açma gibi tedavi yöntemleri uygulanır. Ayrıca lazer ile genital alanların rengini açmaya labial whiteining denilmektedir. Dıştaki genital alanda yapılan lazer yöntemleri aynı sürede genital alandaki sıkılaştırmalar için de yapılmaktadır.

Genital Bölge Neden Kararır?

Dışta bulunan genital alana vulva denilmektedir. Vulva zaman içinde kadınların yaşına ve hormonal değişimlerine bağlı bir esmerleşme görülebilmektedir. Burada görülen kararmada baş hormon östrojen hormonudur. Östrojen hormonu bakımından yoğun miktarda bulunan vulva dokusu güneş ışınlarının UV tesirinin altında da koyulaşmaktadır. Hamilelikten sonra kararan bölgeler kalıcı olmaktadır. Hatta esmer kadınlarda bu durum çok görülmektedir. Hamilelik dışında doğum kontrol hapları, over sendromu, birkaç hormon problemleri hatta bazı cilt rahatsızlıkları da bu koyulaşmanın nedenidir. Bazı kadınlarda bu rahatsızlık genetik bir durum olarak sayılır.

Genital Bölgenin Koyulaşması Ne Tür Problemlere Neden Olur?

Fiziksel bir şekilde sorun oluşturmaz. Ama gözle görünür bir renk artışı yüzünden oluşan koyuluk insanda ruhsal bir bozukluğa neden olur. Bazı kadınlar bu durumu eski halleri ile karşılaştırıp veya çevresinde bulunan bir kişi ile kıyaslayıp kendilerine sorun ederler. Böylelikle vajina beyazlatma ameliyatı tekniğine yönelip bundan kurtulmaya çalışırlar. Lazer ile yüz güldüren sonuçlar alırlar ve artık kendilerine dert edebilecekleri bir sorun ortada kalmaz.

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrasında Bilinmesi Gerekenler

Vajina Daraltma Operasyonuyonu

Vajinoplasti olarak da adlandırılan vajina daraltma işlemi, operasyon öncesi belli başlı noktalara dikkat edilmesini gerektirdiği gibi ameliyat sonrasında da bazı durumlara önem vermeyi zorunlu kılıyor. Özellikle cinsel ilişki esnasında belirli faktörleri göz önünde bulundurmak kişi açısından önem teşkil edebiliyor. İşte vajina daraltma ameliyatı sonrasında bilinmesi gerekenler.

Vajinanın sıkılaşması, hem erkek için hem de kadın için daha fazla cinsel zevk anlamına geliyor. Alınan zevkin artmasını destekleyen daraltma işlemi de aslına bakılırsa temelinde şeklin değiştirilmesine dayanıyor. Normalden daha fazla genişlik söz konusu olduğu takdirde başvurulan yöntemlerin başında elbette ameliyat geliyor. Uzman doktor tarafından uygulanan işlem, kısa sürede tekrar cinsel ilişkiye girmenizi destekliyor. Yani uzun bir süre cinsel ilişkiden mahrum kalma gibi bir durum söz konusu olmuyor.

Daraltma işlemi yapıldıktan 2-3 gün sonra işinize dönebilirsiniz. Ayrıca ameliyattan sonra geçen 1 gün, duş almanız için yeterli bir süre olarak görülüyor. Doktorunuz aksini belirtmediği sürece ameliyattan 1 gün sonra ılık su ile duş alabilirsiniz.

Vajina Daraltma Sonrasında Hijyen

Operasyon sonrasında bölgenin temiz tutulmasına son derece dikkat etmelisiniz. Olumsuzluk ile karşılamamak için düzenli pansuman yaptırabilir ve dikişlerinize itina ile yaklaşabilirsiniz. Bunların dışında reçete edilen ilaçları kullanmanız da elbette önemlidir. Doktorunuzun belirttiği plana sadık kalmalı ve ilaçlarınızı düzenli bir şekilde kullanmalısınız.

İyileşme sürecini kolaylaştıran ilaçlar, ayrıca tehlikeli bir durumun oluşmasını da büyük oranda önlüyor. Vajina daraltma ameliyatı sonrasında ağrı ile karşılaşmanız olası değildir. Kullanacağınız ilaçlar hali hazırda ağrının geçmesini mümkün hale getiriyor. Ancak buna rağmen şiddetli bir ağrı söz konusu olursa zaman kaybetmeden doktorunuza danışmanız gerekir. Tıbbi destek ile problemden kurtulabilirsiniz.

Ne Zaman İyileşme Sağlanıyor?

Vajina daraltma işlemi sonrasında herhangi bir problem çıkmadığı sürece 15-20 gün içerisinde iyileşme sağlanıyor. Bu süreçte dikişlerin kendiliğinden dökülmesi mümkündür. Gerçekleştirilen operasyonun türü de elbette burada önem teşkil ediyor. Bunun yanı sıra partneriniz ile 1-1.5 ay sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Süre sonucunda iyileşme sağlanmış oluyor.

Daraltma işlemi sonrasında tekrar vajinal genişleme yaşamanız da önlenmiş oluyor. Doğum yapmadığınız sürece daralma ile elde edilen boyut korunuyor. Tabi bunun için normal doğum yapmanız gerekiyor. Sezaryen işlemi ile yapılan doğumlarda vajinal genişleme yaşanmıyor. Vajinal daraltma İzmir dahil ülkenin pek çok şehrinde profesyonel bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bunun için uzman bir doktordan muayene alabilirsiniz.

 

Vajina Beyazlatma Ameliyatı Yapıldığı Belli Olur Mu?

Vajina Beyazlatma Ameliyatı

Koltuk altı gibi bölgelerde meydana gelebilen kararlamalar gibi ne yazık ki vajinada bölgesinde de bazı kararmalar da oluşabiliyor. Özellikle çok sık ağda yaptırmak, yanlış kozmetik ürünleri tercih etmek, jilet kullanımı ve yanlış epilasyon aletleri, kararmaya kaynaklık ediyor. Ayrıca hormonlara bağlı renk değişimlerinin yaşanması da elbette mümkün denilebilir. Günümüz tıp dünyası ise gerekli işlemler ile bölgenin beyazlatılmasını sağlıyor. Peki, vajina beyazlatma ameliyatı yapıldığı belli olur mu?

Sorunun cevabı aslına bakılırsa doktorunuzda gizlidir denilebilir. Genel olarak bakıldığında bu işlemin yapıldığını anlamak mümkün değildir. Fakat işlemin titizlikle uygulanması ve gerekli prosedürlerin uygulanması önem teşkil ediyor. İşin uzmanına yaptırdığınız takdirde operasyona ait bir kalıntıya rastlamak mümkün olmuyor. Buna bağlı bir şekilde beyazlatma işleminin yapıldığını anlamak da elbette zorlaşıyor.

Bikini bölgesi beyazlatma olarak da geçen işlemler, genellikle evde denenebiliyor. Bu durum, aslına bakılırsa tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Cildinizin reaksiyon göstermesi, pul pul dökülmesi ve kararmanın daha da kötüleşmesi mümkün denilebilir. Evde deneyeceğiniz yöntemlerden çok profesyonel bir doktora danışmanız, çok daha etkili sonuçlar ile karşılaşmanızı sağlıyor.

Vajina Beyazlatma İşlemi Kolay mı?

Uzman bir doktor ile çalıştığınız sürece vajina beyazlatma işlemini kolayca yaptırabilirsiniz. Özellikle istenmeyen tüylerin alınması, zamanla deride kararma yapabiliyor. Cildin reaksiyon göstermesi, kişinin kendisini kötü hissetmesine yol açıyor. Vajina beyazlatma ameliyatı, cildinizin tekrardan kusursuz bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Üstelik bu işlemi uygulattığınız belli olmuyor. Tabi profesyonel bir seviyede olmasına dikkat etmeniz gerektiğini tekrar hatırlatalım.

Ayrıca halk arasında ameliyat olarak bilinen işlem, aslına bakılırsa lazer yöntemine dayanıyor. Profesyonel cihazlar yardımıyla cildin beyazlatılması ve daha aydınlık bir görünümün elde edilmesi mümkün hale geliyor. Benzer işlem koltuk altı gibi noktalar adına da düşünülüyor.

Kalıcı Sonuç İçin Lazer

Lazer ile genital beyazlatma işlemi yaptırmak, kalıcı bir çözüm olarak nitelendiriliyor. Ancak yine de belirli noktalara dikkat edilmesi önem teşkil ediyor. Öncelikle genital bölge adına kullanılacak ürünlerde hassas davranılması gerekiyor. Hatta yeni bir ürün seçerken doktorunuza danışabilir ve profesyonel bir görüş alabilirsiniz.

Vajina beyazlatma işlemi, kararmanın durumuna bağlı olmak üzere çeşitli seanslarda uygulanabiliyor. Ancak genel olarak tek bir seans, bölgenin beyazlatılması için yeterli gelebiliyor. Yaklaşık olarak 20 – 30 dakika süren oturum neticesinde genital bölge beyazlatılıyor. İşlem adına bölgenin 3 gün önceden tıraş edilmesi gerekiyor. Ayrıca doktorunuz işlem öncesi bir ürün kullanmanızı da isteyebilir.