Kızlık Zarı Dikimi - İzmir | Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi | Op. Dr. Hasan Ulaş Başyurt
+90 (543) 425 30 40 info@opdrhasanulasbasyurt.com

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi, Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık Zarı Dikimi Nedir? Kızlık Zarları Kaç Çeşittir?

Kızlık Zarı Dikimi Genital Estetik Operasyonu adıyla da anılır. Kızlık Zarı geleneksel toplumlar önemli sayılır. Aslında biyolojik olarak kadını çeşitli mikroplardan ve maddelerden koruyan bir yapıdır. Kızlık Zarı tamamen kapalı bir yapıya sahip değildir. Üstünde delik bulunur.  Bu delik vajinadaki sıvının ve adet kanamasının rahatça dışarı akması için doğuştan olan bir yapıdır. Kişiden kişiye kızlık zarı değişiklik gösterir. Bazı kızlık zarları çok esnektir ya da kalındır. Kızlık zarı kalın olanlar Vajinimus denilen durumla karşı karşıyadır. Bu türlü kızlık zarları kolay kolay yırtılmaz. Doktor tarafından operasyonla yırtılır. Bazı kızlık zarları yarım ay şeklindedir. Bu türlü kızlık zarlarına sahip olanlar sadece sürtünme gibi durumlarla bile gebe kalabilir. Bazılarında doğuştan kızlık zarı bulunmaz. Tabii cinsel ilişkide kanama gibi durumlar da olmaz. Çok delikli, yarım ay şeklinde, ortası delik, hiç deliği olmayan kızlık zarları da mevcuttur. ( Her kızlık zarında sıvı akışının olması, adet kanamalarının rahatça çıkması için delik olur.)

Kızlık Zarı Dikimi Operasyonu Kaç Çeşittir?

Kızlık Zarı Dikimi lazer ve dikiş atma ile olmak üzere iki çeşittir. Her ikisinde de lokal anestezi uygulanır.  Dikiş atma uygulamasında eriyen dikiş ipleri kullanılır.

Kızlık Zarı Dikimi kalıcı ve geçici olmak üzere iki çeşittir. Tabii bu çeşide göre operasyon da farklı olur. Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Flep yöntemiyle olur. Flep yöntemi vajinadaki dokuların kaydırılmasıyla gerçekleşir. Bu yöntemle kadın istediği zaman cinsel ilişkiye girebilir. Kalıcı olan Kızlık Zarı Dikimi işleminden biri de Micro cerrahi yöntemle yapılan dikimdir. Micro Cerrahi yöntemde yırtılan kızlık zarı dikilir. Bu yöntem için doktorun Mikro cerrahide tecrübeli olması gerekir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi cinsel ilişkiden bir hafta önce yapılan işlemdir. Lokal anestezi uygulanarak yapılır.

Kızlık Zarı Dikimi söylenmediği sürece başkası tarafından fark edilmez. İşlemden sonra yürüyüş değişmez.

Kızlık Zarı Dikimi Ne Zaman Yapılmalı?

Cinsel ilişkiden yaklaşık 1 hafta önce olmalıdır.

Kızlık Zarı Dikimi Sırasında Anestezi uygulanır Mı? Hangi Anestezi Uygulanır?

Kızlık Zarı Dikimi operasyonunda anestezi uygulanır. Lokal anestezi uygulanır.

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Instagram Instagram