Vajina Daraltma

Vajina daraltma İzmir estetik bir operasyondur. Vajina çeşitli nedenlerle esnekliğini yitirir, görünüşü bozulur. Vajina yolunda bulunan haz almayı sağlayan ruga adında yapılar vardır. Bu yapılar bozulduğunda cinsel ilişki sırasında haz alınmaz. 

Vajinadan otururken ya da cinsel ilişki sırasında ses gelebilir. Bunu nedenleri çok doğum yapma, aşırı kilo alma, ileri yaş, hormonlar ve sert cinsel ilişki yüzünden olabilir. Bu durum kadının cinsel hayatını ve öz güvenini olumsuz etkiler. İdrarını tutamama gibi sorunlar olur, yaşam rutinini bozar.

İzmir Vajina Daraltma Uygulamasını Kimler Yapar?

Vajina Daraltma operasyonunu  Jinekologlar yani Kadın doğum Uzmanları yapar. Ancak her jinekolog bu operasyonu yapmaz. Vajina daraltma konusunda uzman ve tecrübeli olan jinekologlar hastane ortamında yapar.

Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

İzmir Vajina Daraltma hem cerrahi yöntemle hem de lazerle yapılabilir. Cerrahi yöntemle yapılan işlem genel anesteziyle olur. Yaklaşık 1 saat sürer. Lazerle yapılan işlem son derece basit bir işlemdir. Vajina daraltma işlemi 30 dakikada ağrısız, acısız yapılır. Cerrahi bir işlem değildir yani kesikler dikişler olmaz. Kadınlar Kegel egzersizleriyle de vajina daraltmaya devam edebilir.

Vajina Daraltma Lazer İle Nasıl Yapılır?

Bu günkü teknoloji ile Lazerle yapılır. Vajende dokular lazerle iyileştirilir yeniden kallojen doku oluşmasına meydan verir. Sonuçta vajina kanalında %20 gibi bir daralma gerçekleşir.

Vajina Daraltma Ne Zaman Yapılır? Vajina Daraltma Kalıcı Mıdır?

Adetten 10 gün önce ya da adet kanamasının bittiği zaman uygulama yapılır. Vajina daraltma uygulamasında önce vitamin içme aspirin içme gibi işlemler durdurulmalıdır. Vajina daraltma kalıcı bir operasyondur. Ancak normal doğumla birlikte bir miktar genişleme olur. Bu yüzden bazı kadınlar vajina darlığını korumak için sezaryen tercih ederler.

Vajina Daraltma Sonrasında Neler Yaşanır? Cinsel İlişki Ne Zaman Olur?

İzmir Vajina daraltma işleminden sonra hasta bir gün doktorun koyduğu tamponla kalır. Hasta sadece bu tamponun rahatsızlığını duyabilir. Ertesi gün bu tampon çıkarılır. 3-4 gün hafif bir sızıntı duyabilir. Acı olmaz. Cinsel ilişki 6 hafta sonra olur.