Vajina Beyazlatma

Vajina beyazlatma, eşlerin özellikle kadınların cinsel hayatları kendilerinin öz güvenleriyle ilgilidir.

Eğer vajinanın görünümünde doğuştan, çok doğum yapmaktan ya da sert ve çok cinsel ilişkiden dolayı farklılıklar olur. Bu farklılıklar kadının günlük hayatını bozar. Kadın cinsel ilişkide bulunmaktan kaçınabilir. Cinsel ilişkiden zevk almayabilir.

İzmir Vajina Beyazlatma Nedir?

İzmir Vajina beyazlatma estetik bir operasyondur. Vajina çeşitli nedenlerle zaman zaman rengini kaybeder, rengi koyulaşır. Bunun çeşitli nedenleri vardır. Bu nedenlerden bazıları gebeliğin hormonları değiştirmesi sonucu olmasıdır. Gebelik sırasındaki Östrojenin yaptığı bu koyuluk gebelikten sonra iyileşmez kalıcıdır. Vajina renginin koyulaşmasının bir diğer nedenleri de traş olmak, ağda kullanma, iyi olmayan epilasyon aletleri, aşırı şekilde terleme, doğum kontrol hapları kullanımı, cilt hastalıkları ya da kistlerdir. Vajina beyazlatma işlemi hem büyük dudaklara hem de küçük dudaklara uygulanır.

Vajina Beyazlatma Nasıl Olur?

Vajina beyazlatma lazerle gerçekleşir. Lazerle Vajina Beyazlatma ‘labial whitening’ veya ‘vulvar whitening’  olarak adlandırılır. Genital bölgenin dıştaki bölgesine Vulva diye adlandırılır. Bu işlemi konusunda uzman tecrübeli bir doktorun yapması gerekir. Aksi takdirde ciltte yanma olabilir. Ciltte yanma olmaması için lazer cilde 3-4 mm. içeri girer ve 25 dakika sürer.

Lazerle Vajina beyazlatma seans sayısı kişiden kişiye cildin yapısına göre değişir. Ancak genelde bir seansla işlem gerçekleşir. Bu işlemde lokal anestezi uygulanır. Bu uygulama iğne yapma gibi şeylerle değil de vajina bölgesine krem sürerek uyuşturulur.

İzmir Vajina Beyazlatma işleminden sonra kişi hemen günlük hayatına dönebilir. Dışarıdan kimse bir operasyondan geçtiğini anlamaz. Kadının yürüyüşünde değişiklik olmaz.

Vajina Beyazlatma işleminde kullanılan lazer türü farklıdır. Bu fraksiyonel karbondioksit (CO2) ve fraksiyonel erbium yag (Er: YAG) lazerler olarak adlandırılır.

Genital Bölge İçin Yapılan Vajina Beyazlatma İşlemi Her Zaman İstenilen Sonucu Verir Mi?

Genital bölge için yapılan her vajina beyazlatma işlemi sonuç vermeyebilir. Sıkça olmasa da bazı kadınlarda genital bölgeye uygulanan lazer ile beyazlatma işlemi sırasında renk açılması beklenirken renk koyulaşması görülür. Bunun nedeni lazer uygulaması sırasında ciltte bulunan Melanin pigmentini aktif hale getirmesi yüzündendir.