Vajinismus Tedavisi - İzmir | Vajinismus Tedavisi | Op. Dr. Hasan Ulaş Başyurt
+90 (543) 425 30 40 info@opdrhasanulasbasyurt.com

Vajinismus Tedavisi

  • Vajinismus Nedir?

Vajinismus en genel anlamıyla, herhangi bir fiziksel müdahele olmadan, kadında cinsel birleşme sırasında oluşan istemsiz kasılmalardır. Bundan dolayı kadın cinsel ilişkiye girememe, izin verememe durumu yaşar.

  • Vajinismus’un Sebepleri Nelerdir?

Vajinismus sebepleri psikolojiktir ve çeşitli faktörlerden oluşmaktadır. Anne ve babanın küçük yaştaki kızını büyümeye, cinselliğe, kadın olmaya ve anneliğe hazırlamamasıdır. Diğer bir problem ise cinsellik hakkında kişinin yeterli bilgi sahibi olmaması, çevresinden edindiği yanlış cinsel bilgilendirmeler ile cinselliği gerçeğinden farklı olarak sıkıcı, can alıcı, problem yaşayıcı ve kadın için bir dert olarak tanımlamayı öğrenmesi ve diğer insanların sağlıklı yaşadığı bir paylaşım olan haz duydukları bir süreci zihninde acı ve rahatsızlık yaratacak bir süreç olarak tanımlamasıdır.

  • Vajinismus Tedavi Edilebilir mi?

Evet! Vajinismus deneyimli hekim ve terapistler tarafından tedavi edilebilir. Bu tedavi sürecinde en önemli olan nokta, kişinin yaşadığı problemlerin özüne inerek, doğru bir tedavi yol haritası hazırlanarak gerçekleştirilmesidir.

Ara
Whatsapp
Whatsapp
Instagram Instagram