Genital Estetik

“Genital estetik” günümüzde son zamanlarda hızla rağbet gören, yeni bir trend olan bir estetik ameliyatıdır. Bugün kadınlar vulva bölgesinin görünümünü iyileştirmek için estetik prosedürler istemektedirler. Daha iyi görünmek ve daha seksi hissetmek isteyen kadınlar genital estetik işlemine başvurmaktadırlar. “Labioplasti” olarak da adlandırılan genital cerrahi işlemleri son zamanlarda muazzam bir büyüme göstermiştir.

Genital Estetik Operasyonları

“Genital estetik” genital görünümü iyileştirmek, potansiyel olarak cinsel uyarım ve memnuniyette psikolojik ve fonksiyonel iyileşmeyi saplamak için tasarlanmış bir takım cerrahi prosedürleri içerir.

En sık istenen ve yapılan genital estetik operasyonları labioplasti (labial redüksiyon), vajinoplastidir (vajina daraltma). Diğerleri ise; himenoplasti (kızlık zarı onarımı), g shot (g noktası büyütme), labia majora büyütmedir.

Labioplasti (İç dudakların küçültülmesi):

Labia minora veya vajinanın “iç dudakları”nın boyut ve derecesini küçültmeyi içerir. Böylece dış dudakların altına çıkmazlar. Aynı zamanda dudakların asimetrisini düzeltmek için de kullanılır. Kadınların bu operasyonu talep etmelerinin en yaygın nedeni, labialarının çok büyük olması ve estetik hoşnutsuzluklarıdır. Prosedür, çeşitli insizyonlar (kesiler) kullanılarak labia minoranın bir alanı kesilerek lokal estetik altında gerçekleştirilir.

Vajinoplasti (Vajina Daraltma):

Vajinanın doğum sonrası veya yaşla birlikte sarkma olduğunu hisseden kadınlara, vajina astarından vajinanın ve vajinal açıklığın iç kısmının fazla dokuyu çıkararak sıkılaşmanın yapılmasıdır. Daha küçük çaplı bir vajina ile etkili bir şekilde sonuçlanır. Ayrıca ‘vajinal gençleşme’ olarak da adlandırılır.

Himenoplasti (Kızlık Zarı Dikimi):

Kızlık zarı denilen vajinal kısmı kısmen kapatan ince zarın yeniden yapılandırılması işlemidir. Yırtık kızlık zarı kenarları yeniden dikilir, böylece cinsel ilişki gerçekleştiğinde zar yırtılarak kanar. Himenoplasti ağırlıklı olarak dini ya da kültürel nedenlerle gerçekleştirilirken, eşine kendi bekaretlerini ‘hediye’ vermek isteyen kadınlar için yapılmaktadır.

G Shot (G Noktası Büyütme):

G noktasının büyüklüğünü artırmak için kolajen gibi bir maddenin enjekte edilmesini ve dolayısıyla teorik olarak kadının cinsel hazzını da içerir. Bu işlem kalıcı değildir, yaklaşık 6 ile 9 ay arasında sürmektedir.

Labia majora büyütme:

Kadının vücudunun başka bir kısmından alınan yağ dokunun dış dudaklara enjekte edilerek doldurma işlemidir.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir